Dopolední masáže

 Jitka Pelikánová, mob. 777 958 639

  1. MANUÁLNÍ LYMFATICKÁ MASÁŽ

Jde o speciální techniku, která se zaměřuje na podporu funkce lymfatického (=mízního) systému. Ten má za úkol zajišťovat obranyschopnost organismu a odvádět z těla ven škodliviny. Protože nemá vlastní pumpu, která by ho rozpohybovala (jako má cévní systém srdce), manuální lymfatická masáž je ideální na jeho rozproudění, aby fungoval tak, jak má. Lymfatická masáž má dvě fáze: uvolnění a vlastní drenáž. Každý hmat uvolňuje a následně vede/drenážuje lymfu z periferie lymfatických cest do nejbližších lymfatických uzlin a odtud dále do centra, tj. terminu (v nadklíčku).

Lymfatická masáž celého těla trvá nejméně dvě hodiny a zahrnuje masáž hlavy, obličeje, krku zepředu i zezadu, hrudníku, břicha, rukou, zad, beder a hýždí a nohou zepředu i zezadu včetně plosky nohou. Masáž je možné individuálně přizpůsobit požadavkům klienta. Vyhledávaná je především LYMFATICKÁ MASÁŽ DOLNÍCH KONČETIN. I když však přijde klient jen na dolní končetiny, je nutné nejprve provést masáž krku zepředu, protože zde se lymfatický systém napojuje v oblasti nadklíčku (v tzv. terminu – konečné stanici lymfatického systému) na cévní soustavu, kudy mohou škodliviny odcházet z těla ven močí přes filtrační orgány (ledviny, játra, slezina).

Více na: https://www.bachovky-masaze.cz/manualni-lymfaticka-masaz/

  1. RELAXAČNÍ MASÁŽE

Masáž zad a šíje (kombinace dle přání, obvyklá délka 60 minut)

Klasická relaxačně-regenerační masáž s použitím kvalitního kokosového oleje za studena lisovaného. Tuto masáž doporučujeme, pokud s masážemi nemáte dosud žádné zkušenosti.

Havajská masáž LOMI LOMI – masáž, při níž se masíruje i předloktím. Díky tomu jsou hmaty plnější, tedy více uvolňující. Tato masáž je plynulá jako vánek, odpočinek zaručen.

Breussova masáž – velice jemná a uklidňující masáž v oblasti páteře. Masáž účinně uvolňuje meziobratlové ploténky, dochází k lepšímu okysličení tkáně obratlů, odplavování škodlivin krví a stimulaci nervových vláken vedoucích z páteře. Použitý třezalkový olej nejenže působí příznivě na obratle, ale především na psychiku.

Masáž obličeje - trvá obvykle 30 minut, ale dá se prodloužit až na hodinu, případně zkombinovat s tradiční indickou masáží hlavy nebo masáží šije. Kromě zaručené relaxace masáž přispívá i díky použitému meruňkovému oleji od firmy Saloos k prokrvení a uvolnění pokožky, podporuje obnovu buněk, zabraňuje ztrátě vlhkosti, pomáhá zbavovat se toxických látek a při pravidelné aplikaci i vyhlazuje vrásky. Pro své relaxační účinky je výborná i pro muže.

Tradiční indická masáž hlavy - „masáž dobré nálady“, vhodná hlavně tehdy, pokud žijete dlouhodobě ve stresu a duševně vás rozhodí každá maličkost. Provádí se buď vsedě, nebo vleže na břiše (bez oleje). Dá se spojit s masáží šíje a obličeje (s olejem). Nevýhoda jsou rozcuchané vlasy na konci, doporučujeme po masáži hlavu umýt ještě ten večer.

Thajská masáž nohou - velmi oblíbená masáž. Jedná se vlastně o reflexní terapii, která však není založena na pouhém promačkávání reflexních bodů, ale je více soustředěna na masérské hmaty. Nemasíruje se pouze ploska nohy, ale i dolní končetiny až ke kolenům. Ke stimulaci reflexních bodů se používá speciální kolíček, díky němuž dosáhneme větší účinnosti.

  1. BODY WRAPS

Nejoblíbenější celotělový zábal na zeštíhlení problémových partií. Metodu, při níž se dá po jedné kúře zhubnout 5-30 cm v celkovém obvodu těla, měřeno na 8 místech na těle. Výsledky se měří před wrapem, po wrapu a za 4 dny. Úbytky hned po zábalu jsou díky detoxikaci a po 4 dnech díky zlepšení funkce lymfatického systému.  Více na: https://www.bachovky-masaze.cz/body-wraps/

  1. KONZULTACE BACHOVÝCH ESENCÍ

Bachovy esence pomáhají harmonizovat psychiku dospělých i dětí čistě přírodním způsobem. Jedná se o 38 výtažků z květů a rostlin, které mají schopnost vyladit nechtěné stavy mysli. Konzultace zahrnuje zhruba hodinové povídání, jehož cílem je namíchat užívací lahvičku obsahující až 7 esencí na míru každému klientovi, která vydrží zhruba 3 týdny. Více na: https://www.bachovky-masaze.cz/bachovy-esence/